Přeskočit na obsah

Bio

MICHAEL MALÝ je českým zpěvákem pocházejícím z Pelhřimova na Vysočině, který interpretuje písně z repertoáru legendy české populární hudby pana Karla Gotta.

Z úcty k této velké pěvecké ikoně, začal od poloviny roku 2020 vystupovat pod oficiálním názvem MICHAEL MALÝ – BOŽSKÝ KAREL COVER. (Nikoliv jako parodický imitátor, ale sám za sebe).

Hudbě samotné se s drobnými přestávkami věnuje již od časných školních let, kdy začal navštěvovat základní uměleckou školu, kde se věnoval hře na elektronické klávesové nástroje a sólovému zpěvu.

V roce 2021 začal spolupracovat s kytaristou Janem Miklem a společně tak vznikl projekt MICHAEL MALÝ & JAN MIKL – COVER ACOUSTIC SONGS, kde zpívá písně pouze za doprovodu akustické kytary.

Na podzim roku 2023 vydal své debutové hudební album převzatých skladeb s názvem SRDEČNÍ ZÁLEŽITOST. Celé album obsahuje jak původní české, tak i převzaté zahraniční písně, které se žánrově zařazují do světové popové klasiky od 60. let až po současnost.

Od roku 2024 navázal spolupráci s populární doprovodnou kapelou Blueband. S jejími profesionálními hudebníky pravidelně vystupuje napříč celou Českou republikou.

Díky svému bary-tenorovému hlasovému projevu a citu pro kantilénovou melodii, nabízí jak písně lyricky-romantického charakteru, tak i skladby rokenrolového a bigbítového stylu.

V současné době pravidelně vystupuje na různých veřejných a charitativních společenských událostech, ale i soukromých či firemních oslavách…